اسنابر (Snubber)
یکی از مهمترین دلایل خراب شدن گیج های فشار و سنسور های فشار (ترانسمتیر فشار، ترانسدیوسر فشار) افزایش ناگهانی فشار و نوسان و ارتعاشات سیال به دلیل دو پدیده هیدرولیکی ضربه قوچ یا چکش آب (Water Hammer) و کاویتاسیون (Cavitation ) یا حفره زایی می باشد، که منجر به انحراف دائمی دیافراگم، خارج شدن تجهیز از کالیبره و یا حتی از هم گسیختن سنسور فشار یا گیج فشار می شود.
تجربه نشان داده معمولا سنسور ها و گیج های فشاری که در کاربرد های هیدرولیک و یا مرتبط با بوستر پمپ و صنعت آب و فاضلاب و … استفاده می شوند، بعد از مدتی دچار انحراف در خروجی و خارج شدن از کالیبره می شوند وغالبا طول عمر کوتاهی دارند.

هدف از طراحی اسنابر (Snubber) محافظت از سنسور فشار (ترانسمتیر فشار، ترانسدیوسر فشار) و گیج فشار در برابر افزایش ناگهانی فشار، نوسانات و ارتعاشات خط، ضربه قوچ یا چکش آب (Water Hammer) و کاویتاسیون یا حفره زایی (Cavitation) می باشد.
این تجهیز میان سیال و تجهیز اندازه گیری فشار(سنسور فشار یا گیج فشار) نصب می شود و در برابر ضربه های مکانیکی کوتاه مدتی که بالاتر از رنج فشار اندازه گیری تجهیزات می باشند، نقش محافظ مکانیکی را ایفا می کند.
اسنابر فشار سیال را تغییر نمی دهد، بلکه موجب کاهش نوسان و ارتعاشات در خط می شود، همچنین باعث می شود که عناصر حسگر فشار، اندازه گیری ثابتی از فشار ارائه دهند و در نتیجه باعث بهبود نتایج خوانده شده توسط تجهیز و افزایش طول عمر مفید آن می شود.
اسنابرهای قابل تنظیم (Adjustable) قابلیت تنظیم کردن به وسیله یک ولو یا پیچ را دارند.
تجهیزات اندازه گیری فشار مجهز به اسنابر (Snubber)، زمان پاسخگویی آهسته تری نسبت به تغییرات فشار ورودی در مقایسه با تجهیزاتی که از اسنابر (Snubber) استفاده نمی کنند، دارند این پاسخ آهسته باعث کاهش فشارهای ناشی از خط و پمپ ها می شود.

معرفی اسنابر برند ویکا مدل ۹۱۰٫۱۲
مشخصات فنی
کانکشن
G ½ x G ½ B منطبق بر استاندارد EN 837-1/7.3
¼” NPT male x female
½ NPT male x female

متریال بدنه
استنلس استیل
برنج

متریال پیستون
استنلس استیل

متریال شیر سوزنی (۹۱۰٫۱۲٫۳۰۰)
استنلس استیل

متریال O-Ring (مدل ۹۱۰٫۱۲٫۳۰۰)
برنج
استنلس استیل

رنج فشار
برنج: ۳۰۰۰-۵۰۰۰ psi
استنلس استیل: ۵۰۰۰-۱۵۰۰۰ psi

دمای کاری
-۱۰ تا ۱۲۰ درجه سانتی گراد

اگر قصد خرید اسنابر دارید با کارشناسان ما در مجموعه مقیاس تجهیز آذربایجان تماس بگیرید.