اتصالات ابزار دقیق

اتصالات ابزار دقیق نوع خاصی از اتصالات هستند که با طراحی خاص و مواد سازنده خاص برای انتقال سیال ها و گاز های فوق خالص و خالص و نیز توزیع این سیال ها و گازها در تجهیزات ابزار دقیق و سیستم های آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرند. نکته مهم در مورد اتصالات ابزار دقیق این است که بر خلاف اتصالات معمولی، اتصالات ابزار دقیق بر روی تیوب ها بسته می شوند. تفاوت تیوب و لوله از نظر اتصالات در این است که تیوب به دلیل ضخامت کم دیواره هیچ وقت رزوه نمی شود و نمی توان اتصالات معمول لوله ها را به روش پیچی به تیوب ها وصل کرد. بنابراین تیوب به اتصالات ابزار دقیق خاص خود نیاز دارد.
اگر اتصالات ابزار دقیق برای اتصال تیوب و لوله به صورت دنده ای استفاده شود به آن اتصال کانکتور گفته می شود. اگر اتصالات ابزار دقیق برای متصل کردن تیوب به تیوب مورد استفاده قرار گیرد به آن اتصال یونیون اطلاق خواهد شد.

انواع فیتینگ و اتصالات

فیتینگ و اتصالات شامل انواع رابط، زانو، سه راهی
شلنگ های فشار قوی از جنس استنلس استیل
انواع سیلندرهای نمونه گیری (Sample Cylinder)
انواع منیفولد
انواع فیلتر
لوله و تیوب های استنلس استیل

جنس بدنه اتصالات

استنلس استیل، S316 ، S316L، برنج، Brass ، کربن استیل ، آلیاژ نیکل و مس مونل، آلیاژ۴۰۰، Monel،SM6L ،VV6L

نوع اتصالات

اتصال PT، اتصال BSPT ، اتصال NPT ، اتصال BSPP ، اتصال BF ، اتصال Unified ، اتصال SAE/MS ، اتصال جوشی ، اتصال تیوب

محدوده سایز اتصالات

۱/۱۶اینچ تا ۲ اینچ (۲ میلیمتر تا ۳۸ میلیمتر)
شامل سایز۱/۱۶ اینچ، سایز ۱/۸ اینچ، سایز ۳/۱۶ اینچ، سایز ۱/۴ اینچ، سایز ۵/۱۶ اینچ، سایز ۳/۸ اینچ، سایز ۱/۲اینچ، سایز ۵/۸ اینچ، سایز ۳/۴ اینچ، سایز ۷/۸ اینچ، سایز ۱ اینچ، سایز ۱,۱/۴ اینچ، سایز ۱,۱/۲ اینچ و سایز ۲اینچ.

لوله های سیستم های ابزار دقیق و انتقال حرارت (TUBE)

این لوله ها که عموما از جنس فولاد و آلیاژهای آن و یا مس و آلیاژهای مربوطه می باشد و جهت وسایل ابزار دقیق و دستگاه های انتقال حرارت کاربرد دارد با قطر خارجی و ضخامت بر حسب میلیمتر و یا اینچی مشخص می شود.
اندازه هاي اينچی : “۱/۸ ، “۱/۴ ، ” ۳/۸ ، “۱/۲ ، “۵/۸ ، “۳/۴ ، “۱ و …………..
اندازه هاي ميليمتری: ۴ ، ۶ ، ۸ ، ۱۰ ، ۱۲ ، ۱۴ ، ۱۶ ، ۱۸ ، ۲۰ ، ۲۵ ، ۳۲ ، ۴۰ و ……….
برای مشخص کردن ضخامت لوله ها و ورق وسيم های نازك حروفی بنام bwg ويا swg رانيزبكارمی برند.

Thermowell (ترموول)

 

ترموول برای محافظت از سنسور و یا گیج دما در مقابل خورندگی، فشار بالا و محیط های خشن صنعتی به کار می رود .

ترموول در واقع یک غلاف اضافی است که برای حفاظت از سنسور دما در محل‌هایی که امکان خورندگی و آسیب دیدن سنسور وجود داشته باشد، استفاده می‌شود.
سنسور دما که می‌تواند ترمومتر، ترموکوپل و یا RTD باشد، داخل این غلاف اضافی قرار می‌گیرد و به صورت پیچی بسته و در جای خود محکم می‌شود. اتصال حسگر دما به ترموول همیشه به صورت پیچی است.سیال عبوری، حرارت را به بدنه ترموول منتقل می‌کند. ترموول هم این حرارت را به سنسور دما منتقل می‌نماید. در صورتی که آسیبی به سنسور برسد، به راحتی می‌توان آن را تعویض کرد. البته وجود دیواره ترموول باعث می‌شود که سنسور تغییرات دمای جریان را با کمی تاخیر حس نماید.

ترموول را بنا به نیاز به شکلهای گوناگونی طراحی می کنند . برای مثال به صورت کونیک یا شیب دار و استریت و یا مستقیم و یا پله ای که هر کدام زمان پاسخ و یا آشفتگی در فلو و یا … متناسب با شکل خود را خواهد داشت . در مواقعی که فشار سیال و یا مخزن زیاد باشد نیز بایستی ترموول مناسب با فشار طراحی گردد و یا موردی که مواد به صورت اسیدی یا خورنده باشند حتما باید ترموکوپل را با محافظت ترموول و جنس مناسب برای آن خوردگی طراحی کرد . پس دلیل اصلی استفاده از ترموول بالا بردن طول عمر سنسور دمائی و همچنین امکان تعمیر و نگهداری ساده تر برای ترموکوپل و ديگر تجهيرات اندازه گيری دما است برای مثال در یک تانک روغن در صورتی که خود ترموکوپل مستقیما در مخزن استفاده گردد در موقع خرابی باز کردن و تعمیر ترموکوپل مشکل ساز خواهد بود ولی با وجود ترموول این کار به سادگی و بدون نیاز به بستن بوشن و آب بندی مجدد روزنه نصب ترموکوپل انجام می گردد .نصب ترموول باعث افزایش عمر سنسور دما می شود که در نهایت باعث کاهش هزینه های یک سیستم می شود.

از نظر شکل به سه دسته تقسیم می شوند.
Stepped (پله ای):با توجه به اینکه نوع پله ای دارای ثابت زمانی کمتری نسبت به دو نوع دیگر است، در مواقعی که نیاز به پاسخ سریع داشته باشیم مورد استفاده قرار می گیرد.(مثل رزوه ای روپیچ در تصویر بالا)
Straight (صاف): (مثل فلنچی در تصویر بالا)
Tapered (قیفی شکل) يا مخروطی:نوع مخروطی با توجه به ساختار خود دارای فرکانس تشدید بالاتری نسبت به نوع مستقیم با ابعاد مشابه است.بنابراین در مواقعی که سرعت سیال عبوری از لوله زیاد باشد، انتخاب مناسبی است.پیشنهاد می شود برای سرعت های بیش از ۵ M/S در سیالات مایع و ۱۵ M/S در سیالات گاز از ترموول مخروطی استفاده شود.استاندارد IPS-C-IN-120 هم بر لزوم استفاده از نوع مخروطی برای مواقعی که سرعت سیال بیش از ۲۱ M/S است تأکید دارد.در سرعت های پایین تر هم در صورتی که ترموول مستقیم تحلیل تنش را پاس نکند، استفاده از نوع مخروطی می تواند راهکاری برای پاس کردن تحلیل تنش باشد.( مثل رزوه ای توپیچ در تصویر بالا)

جنس ترموول

موادی که بطور معمول در ساخت Thermowell بکار می رود عبارت است از : رده های مختلف از استنلس استیل، کروم – مولیبدم استیل، سیلیکون برنز، مونل، تیتانیوم و … می باشد. استاندارد ASME-PTC 19.3 براي اطمينان از دوام ترموولها در شرايط سخت فرآيندهاي پيچيده شيميايی، ارائه شده است.

روش نصب يا اتصال ترموول

ترموول ها به ۳ طریق به بدنه ی مخزن متصل میشوند:
۱- رزوه ای: در مواردی که فشار خیلی بالایی نداشته باشیم از این نوع اتصال استفاده می شود.
۲- فلنجی: در فشارهای بالا از این نوع اتصال استفاده می شود. جنس این اتصال معمولا فولادی بوده و در مواد خورنده استقامت بالایی دارد.
۳- اتصال جوشی: در این حالت ترموول به دیواره مخزن جوش می شود این در حالتی است که فشارسیستم بسیار بالا باشد و حتی استفاده از اتصال فلنجی نیز پاسخگو نباشد.

تفاوت ترموول با غلاف

شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که پس فرق غلاف با ترموول چیست و آیا وقتی غلاف داریم اصلا احتیاجی به غلاف دوم وجود دارد ؟
این سوالی منطقی است. دلیل استفاده از هردو مشترک بوده و هدف محافظت از سنسور است ولی تفاوت در میزان محافظت است. ترموول، میزان محافظت به مراتب بالاتری نسبت به غلاف دارد. ترموول در واقع از غلاف نیز محافظت می کند. غلاف های ترموکوپل یا سنسورهای RTD در بسیاری از شرایط دچار خرابی می شوند. مثلا دمای محیط به سرعت تغییر کند باعث خرابی غلاف خواهد شد. غلاف همچنین در برابر شوک گرمایی محافظ خوبی نیست و در چنین شرایطی طول عمر بسیار پایینی خواهد داشت.
می توان اینطور تصور کرد که ترموول درواقع لایه دوم در حفاظت از سنسور حرارتی شما است. لایه ای که حتی از غلاف نیز در برابر شرایط نامساعد محافظت می کند.

جهت خرید ترموول با کارشناسان ما در شرکت مقیاس تجهیز آذربایجان تماس بگیرید.

 

diaphragm seal (دیافراگم سیل)

دیافراگم سیل
اگر سيال پروسه داراي چسبندگي و خورندگي بالا باشد از ديافراگم سيل بايد استفاده کرد.در حقيقت وجود ديافراگم سيل مانع تماس مستقيم سيال مورد اندازه گيري با تجهيزات اندازه گير مي شود
این سنسورها که معمولاً فلزی یا از انواع خاصی از پلیمرهای ارتجاع پذیر میباشند، بصورت یک صفحه صاف یا چین خورده ساخته شده اند.
نقاط قوت دیافراگم ها:
قابلیت محافظت از دیگر ابزارهای اندازه گیری فشار در برابر شرایط نامناسب
توانایی بالای آنها در آب بندی
در بسیاری از دستگاه های اندازه گیری فشار، از یک دیافراگم به عنوان سنسور فشار استفاده می شود. این دستگاه ها یا از خاصییت جابجایی دیافراگم سیل و یا از خاصیت کشیدگی سطح آن برای اندازه گیری استفاده می کنند. به عنوان مثال ترانسدیوسرهای خازنی، سلفی، مقاومتی و پیزوالکتریک از جابجایی که دیافراگم ایجاد می نماید برای اندازه گیری تغییرات فشار استفاده می کنند و ترانسدیوسر کرنش سنج از خاصیت کشیدگی سطح دیافراگم استفاده می نماید.
انواع اتصالات ديافراگم سيل ها :
فلنجی، پیچی، جوشی ، …
FLANGE CONNECTION – THREAD CONNECTION
جنس دیافراگم سیل ها
استنلس استیل، هستلوی،PTFE،مونل …

شرکت مقیاس تجهیز آذربایجان تامین کننده دیافراگم سیل از منابع معتبر اروپایی و همچنین طراح و سازنده انواع دیافراگم سیل مطابق با شرایط کاربردی سیال می باشد.
جهت خرید دیافراگم سیل با کارشناسان ما در شرکت مقیاس تجهیز تماس حاصل نمایید.

 

فلنج (flanch)

فلنج های قطعات فولادی می باشند که برای برقراری اتصال به کار می روند و می توانند لوله را به اقلام پایپینگی دیگر از جمله لرزه گیر ، شیرآلات و … متصل کنند .
روش های گوناگونی جهت اتصال لوله و اقلام آن به همدیگر و یا به تجهیزات وجود دارد، مانند جوشکاری و … که یکی از این موارد اتصالات فلنجی میباشد.

مزایای روش اتصال به صورت فلنجی

مهمترین دلیل استفاده از این روش، قابلیت جداسازی آن میباشد (Removable) به این معنی که شما در صورتی که دو عدد لوله را مستقیما به یکدیگر جوش دهید، در صورتی که بخواهید آنها را جدا کنید بایستی برشکاری انجام شده و دوباره جوش دهید اما در صورتی که از فلنج ها استفاده کنید، میتوانید با باز و بسته کردن پیچ و مهره ها این کار را انجام دهید.
در این روش به هر دو لوله یک فلنج جوش داده میشود و این دو فلنج از قسمت Flange Face روبروی یکدیگر قرار گرفته و توسط پیچ و مهره ها (Bolts & Nuts) به یکدیگر فشرده و سفت میشوند. جهت جلوگیری از نشتی (Leakage) بین آنها از واشر آب بندی (Gasket) استفاده میشود.

کاربرد فلنج ها در صنعت و تاسیسات

اتصال لوله به تجهیزات مانند مخازن تحت فشار، پمپ ها ، کمپرسورها و… .
تغییر متریال در لوله.
اتصال به شیرها (Valves) و دیگر اقلامی که در مسیر لوله قرار داشته و نیاز به تعمیرات احتمالی وجود دارد.
اتصال به تجهیزات ابزار دقیق (Instrument devices) که نیاز به تعمیرات احتمالی و یا کالیبراسیون دارند.
کلیه موارد دیگری که نیاز به جداسازی وجود دارد.
لازم به ذکر است هزینه این نوع اتصال بسیار بیشتر از جوشکاری بوده اما به دلیل مزیت های اشاره شده بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.

کلاس بندی فلنج ها و استاندارد ابعادی فلنج های فولادی

برای شناسایی فلنج و دانستن ابعاد و اندازه آنها می بایست از یک مرجع بین المللی استفاده شود زیرا برای مقابل هم قرار گرفتن فلنج ها و پیچ و مهره شدن انها نیاز می باشد که اندازه سوراخ ها و ابعاد انها را بدانیم :

۱٫ رده بندی فشار مطابق استاندارد ASME B16.5 :
مطابق این استاندارد فلنجهای فولادی وآلیاژهای آن به كلاسهای ۱۵۰-۳۰۰-۴۰۰-۶۰۰-۹۰۰-۱۵۰۰-۲۵۰۰ تقسیم بندی می شوند كه این اعداد ماكزیمم فشار برحسب PSI بوده كه فلنجها در حداكثر دمای مجاز می توانند تحمل كنند ومعمولا فشار كاركرد حدود ۲٫۴ برابر اعداد فوق می باشد (رابطه فشار با دما برای جنسهای مختلف در استاندارد فوق مشخص گردیده است) .

۲٫ رده بندی فشار مطابق استاندارد DIN :
در این استاندارد فشار تحمل فلنجهای فولادی وآلیاژهای آن با PN نشان داده شده كه این نشان دهنده فشار اسمی بر حسب BAR می باشد . استاندارد مورد نظر بزای فلنج ها بر اساس PN مطابق DIN 2527 می باشد که شامل فلنج هایی با فشار ۱۰ بار ، ۱۶ بار ، ۲۰ بار و … می باشد .

۳٫ رده بندی فشار براساس استاندارد (API (6A-6B-6BX :
این نوع فلنجها دارای تحمل فشار بیشتری نسبت به فلنجهای گروهANSI بوده وبه كلاسهای ۵۰۰۰-۳۰۰۰-۲۰۰۰-۱۵۰۰۰-۱۰۰۰۰ رده بندی می گردند.

انواع فلنج

فلنج با سطح ساده (FLAT FACE) (FF):

در این فلنج ها هنگامی که اتصال انجام می شود سطح دو فلنج مورد استفاده باید صاف باشد کاربرد اصلی آن زمانی است که برای سیستم از دو فلنج استفاده می کنیم ویا اتصالات آبی که به وسیله ریخته گری ساخته شده اند است. معمولا فلنجهای چدنی و یا فولادی که در فشارهای کم کاربرد دارند از این نوع ساخته می شوند. طبق استاندارد های فلنج (ASME B31.1) وقتی فلنج سطح ساده درست شده به وسیله قالب های آهنی به فلنج های فولاد کربنی متصل شود باید فلنج های سطح بر جسته حذف شوند.

فلنج نر وماده (Male & Female) (M&F):

این فلنج حتما باید به صورت جفتی ساخته شود سطح یکی از فلنج ها دارای برآمدگی وسطح دیگر دارای تو رفتگی می باشد که بنا به موقعیت استفاده شده سطح تو رفتگی و برآمدگی با نسبت های خاصی طراحی می شود که معمولا سطح ماده دارای “۳/۱۶ عمق تو رفتگی و سطح ماده دارای “۱/۴ برآمدگی می باشد استفاده از فلنج های نر وماده را می توان در پوسته مبدل حرارتی به کانال و پوشش فلنجی مشاهده کرد.

فلنج با صفحه دارای زبانه و شیاردار (T&G) (Tongue & Groove facing):

این نوع فلنج ها نیز مانند فلنج های سطح صاف و نر وماده به صورت جفت وجود دارد. فقط تفاوت آن در این است که واشر (gasket) را روی خود قطر داخلی می گذارند و این کار را نیز روی قطر خارجی انجام داد چون زبانه و شیار قطر داخلی ندارد و ادامه دار نمی باشد. این دلیل اصلی جلوگیری از خوردگی، سلیش و فرسودگی است. این ساختار، سطح کمی از لایی ایجاد می کند و باعث می شود که به پیچ و دیگر اعضا بار کمتری وارد شود و بازدهی بیشتری داشته باشد.

فلنج با سطح برجسته (RF) (RAISED FACE):

این نوع فلنج با یک واشر صاف که قبلا از آزبست ساخته شده مهر و موم شده اما در حال حاضر با مواد سازگار با محیط زیست ساخته می شود وبرای نصب و راه اندازی بین دو فلنج سطح برجسته طراحی شده است.در این نوع فلنجها سطح فلنج که درمقابل فلنج دیگر قرارگرفته و بر روی آن لایی قرار گرفته می شود نسبت به سطح کلی فلنج برجسته تر ساخته می شود.

فلنج گلودار جوشی (Welding Neck Flange):

این نوع فلنج با داشتن گردن مخروطی که نهایتا در انتهای مسیر فلنج، شعاع آن با قطر لوله برابر می شود، مشخص است که در انتها به لوله جوش و متصل می گردد، که این شکل ظاهری دلیل اصلی افزایش تحمل فلنج می باشد. کاربرد این فلنج در فشارهای بالا و دماهای زیر صفر است که علاوه بر این کاربرد برای زمانی که بارهای ارتعاشی و نوسانی دارد نیز مناسب است. فلنج های گلو دار جوشی از ناف مخروطی شکل شان بسادگی قابل تشخیص می باشند. که این ناف های مخروطی با شیب ملایمی به دیواره لوله یا اتصالات مربوطه جوش میگردند.

اوریفیس فلنج (orifice flange):

این فلنج نوعی از فلنج گردن دار است. کاربرد اصلی این فلنج ها برای مسدود کردن جریان و کاهش فشار است از سوراخ هایی که در فلنج موجود است برای اندازه گیری جریان سیال مایع یا گاز استفاده می شود.

فلنج اسلیپان (Slip On Flange):

از این فلنج برای تمام فشار ها میتوان استفاده کرد و لازمه استفاده در فشارهای ۱۵۰ و ۳۰۰ است و جوش داخلی آن نسبت به دیگر فلنج ها از جمله گردندار بیشتر است. کاربرد این فلنج در سیستم های معمولی است چون نصب آن ساده است ولی مقاومت آن هم در فشار داخلی و هم در برابر خستگی کمتر از فلنج گردن دار است. نیروی مقاومت محاسبه شده یک فلنج اسلیپان، تحت فشار داخلی ، ⅔ فلنج های گلو دار جوشی بوده که این عمر تحت شرایط خستگی به ⅓ تقلیل می یابد .از معایب این فلنج این است که اصولا ابتدا لوله ها باید جوش داده شوند و سپس اتصالات با آن تنظیم شوند. اتصال فلنج و زانو یا فلنج و یک سه راهی ممکن نیست زیرا اتصالات نامبرده یک انتهای مستقیم و راست ندارند وموجب لغزش بر روی فلنج میگردند.

فلنج جوشی ساکت (Socket Weld Flange):

این فلنج دارای محفظه ای است که محل قرار گیری لوله می باشد. این نوع فلنج ها هم از داخل جوشکاری می شوند هم از بیرون فلنج. که اگر جوشکاری از داخل انجام شود هم مقاومت استاتیکی و هم مقاومت آن در برابر خستگی افزایش می یابد.کاربرد این فلنج ها در سیستم های لوله کشی که دارای فشار کاری بالا و قطر لوله کشی کم است می باشد. فلنج ساکت ولد اصولا برای استفاده در سایزهای کوچک ولی فشار بالا گسترش یافت. نیروی ایستایی آن برابر با فلنج های اسلیپان میباشد ولی مقاومت خستگی آنها ۵۰% بیشتر از فلنج های اسلیپان میباشد از معایب فلنج ساکت ولد همین” فاصله انبساطی” است که باید ایجاد شود. در سیستم های لوله کشی استینلس استیل که محتوی سیال خورنده میباشند این فاصله مشکل خوردگی ایجاد مینماید که در بعضی از جاها استفاده از فلنج ساکت ولد مجاز نمی باشد. من تخصصی در مهندسی خوردگی ندارم ولی با مراجعه به اینترنت شما میتوانید بسیاری از اطلاعات مربوط به مشکلات انواع خوردگی را پیدا کنید. همچنین از معایب فلنج ساکت ولد اصولا همان معایب مترتب به فلنج اسلیپان نیز میباشد. یعنی می باید اصولا ابتدا لوله جوشکاری شده و سپس نسبت به تنظیم اتصلات و نصب آن اقدام نمود.

فلنج رزوه ای (Threaded Flange):

همانطور که از نام این فلنج مشاهده می شود درون این فلنج ها رزوه کار شده است فلنج رزوه ای که گاهی با عنوان دنده ای نیزاز آن نامبرده میشود برای شرایط ویژه به همراه مزیت اصلی آن که قابل اتصال بودن بدون عملیات جوشکاری می باشد استفاده میگردد. البته گاهی اوقات جهت مطمئن بودن از آب بندی یک پاس جوش آب بندی نیز به همراه آن استفاده میشود .هر چند بیشتر این تنش ها بصورت خم شدگی در محدوده مرکز فلنج اعمال می گردد ولی از آنجا که استانداردی برای قطر داخلی فلنج وجود ندارد این فلنج ها برای کاربرد در فشار و دما های بالاتر مناسب هستند.

فلنج حلقه مشرک (RTJ) (Ring-Type joint):

در این نوع فلنج ها ممکن است در داخل آن دارای سطح برجسته ای با حلقه های ماشینی شیاردار باشد.فلنج حلقه مشترک معمولا در فشار های بالا (کلاس ۶۰۰ و رتبه های بالاتر) و در سرویس های بالای دما ، دمای بالاتر از ۸۰۰ درجه فارنهایت مورد استفاده قرار می گیرد. این فلنج بار اضافی فراتر ازتنش پیچ را نمی تواند تحمل کند و در غیر این صورت ممکن است باعث در هم شکستن واشر می شود.

فلنج حلقه مشرک

فلنج لبه دار (lap joint flange):

این فلنج قابلیت این را دارد که بر روی محور خود چرخش داشته باشد از این رو تنظیم پیچ های آن ساده می باشد. فلنج لبه دار با سیال در تماس نمی باشد. یکی از کاربردهای آن در مواردی است که سیستم زیاد در معرض زنگ زدگی و خوردگی می باشد که استفاده از این فلنج از نظر اقتصادی نیز به صرفه است. ولی مقاومت آن در برابر خستگی بسیار کمتر از فلنج گردن دار است.

فلنج کور (blind flange):

فلنج های کور بدون سوراخ تولید میشوند و برای مسدود نمودن انتهای خطوط لوله، شیرآلات، و دهانه منبع های تحت فشار استفاده میگردند. از نقطه نظر فشار داخلی و بارگذاری پیچ، فلنج های کور خصوصا در سایز های بزرگ پر تنش پذیر ترین نوع فلنج می باشد.

تَه کوب (Stub End):

یک تَه کوب Stub End همیشه با یک فلنج کف رینگ (Lap Joint Flange) به عنوان یک فلنج پشتیبان استفاده میگردد. ته کوب یکی از اتصالات فلنج بوده که در فشارهای پایین و و غیر حساس کاربرد دارد و یکی از شیوه های ارزان بند و بست فلنج ها میباشد. همانطور که گفته شد در سیستم های لوله کشی استینلس استیل، برای مثال یک فلنج کربن استیل می تواند بکار گرفته شود زیرا آنها با سیال تماس پیدا نمیکنند.

برای خرید و سفارش انواع فلنج، با ما در مقیاس تجهیز آذربایجان تماس بگیرید.

 

کولینگ تاور یا کولینگ المنت (cooling tower)

کولینگ تاورها (COOLING TOWER) لوازم جانبی فشار ترانسمیتر فشار و گیج فشار هستند .
از کولینگ المنت در مواردی که دمای سیال بالا می باشد جهت جلوگیری از اسیب رسیدن به گیج فشار یا ترانسمیتر فشار و هچنین برای جلوگیری از ورود بخار به داخل سنسور، استفاده می شود.
تعداد پره های کولینگ تاور COOLING TOWER بر میزان دمای سیال موثر میباشد.

معرفی کولینگ تاور شرکت ویکا آلمان مدل ۹۱۰٫۳۲

این مدل برای نصب تا دمای ۲۰۰ در جه سانتی گراد جوابگو میباشد.
کانکش ارتباطی در این مدل G1/2 بوده وفشار کاری آن تا ۶۰۰ بار میباشد.

 

سیفون گیج فشار (Siphon pressure gauge)

مزایای اندازه گیری فشار با سیفون

مشکلی که در اندازه گیری فشار بخار وجود دارد دمای نسبتا بالا ان است که در صورت اتصال مستقیم المان اندازه گیری ممکن است به ان صدمه وارد کند.برای رفع این مشکل از سیفون ها بین فرایند و گیج های فشار استفاده می شود.
حرکت سیال در مسیر لوپ به سادگی دمای سیال را پایین می آورد و دیگر آسیب به گیج فشار وارد نخواهد شد.
سیفون به عنوان یک کویل خنک کننده عمل کرده و با پراکنده کردن حرارت از گیج در برابر بخاره های دما بالا محافظت می کند.

انواع سیفون گیج فشار

سیفون-گیج فشار استیل
سیفون-گیج فولادی
سیفون-گیج فشار برنجی

معرفی سیفون گیج برند ویکا آلمان

سیفون مدل ۹۱۰٫۱۵ از برند Wika با استاندارد DIN 16282 در فرم های U یاB و فرم D یا لوله ای، دارای یک اتصال جوش خورده هستند که از یک سمت به سیال و از سمت دیگر به گیج یا ترانسمیتر فشار بسته می شود.
سیفون U شکل برای بهره برداری فشار افقی در نظر گرفته شده و سیفون لوله ای شکل برای فشار عمودی در نظر گرفته شده است.
در داخل سیفون، میعانات جمع آوری شده است، که مانع از نفوذ مواد داغ به ابزار اندازه گیری می شود.

اگر قصد خرید سیفون گیج را دارید با ما در شرکت مقیاس تجهیز آدربایجان تماس بگیرید.

 

اسنابر (Snubber)

یکی از مهمترین دلایل خراب شدن گیج های فشار و سنسور های فشار (ترانسمتیر فشار، ترانسدیوسر فشار) افزایش ناگهانی فشار و نوسان و ارتعاشات سیال به دلیل دو پدیده هیدرولیکی ضربه قوچ یا چکش آب (Water Hammer) و کاویتاسیون (Cavitation ) یا حفره زایی می باشد، که منجر به انحراف دائمی دیافراگم، خارج شدن تجهیز از کالیبره و یا حتی از هم گسیختن سنسور فشار یا گیج فشار می شود.
تجربه نشان داده معمولا سنسور ها و گیج های فشاری که در کاربرد های هیدرولیک و یا مرتبط با بوستر پمپ و صنعت آب و فاضلاب و … استفاده می شوند، بعد از مدتی دچار انحراف در خروجی و خارج شدن از کالیبره می شوند وغالبا طول عمر کوتاهی دارند.

هدف از طراحی اسنابر (Snubber)

محافظت از سنسور فشار (ترانسمتیر فشار، ترانسدیوسر فشار) و گیج فشار در برابر افزایش ناگهانی فشار، نوسانات و ارتعاشات خط، ضربه قوچ یا چکش آب (Water Hammer) و کاویتاسیون یا حفره زایی (Cavitation) می باشد.
این تجهیز میان سیال و تجهیز اندازه گیری فشار(سنسور فشار یا گیج فشار) نصب می شود و در برابر ضربه های مکانیکی کوتاه مدتی که بالاتر از رنج فشار اندازه گیری تجهیزات می باشند، نقش محافظ مکانیکی را ایفا می کند.
اسنابر فشار سیال را تغییر نمی دهد، بلکه موجب کاهش نوسان و ارتعاشات در خط می شود، همچنین باعث می شود که عناصر حسگر فشار، اندازه گیری ثابتی از فشار ارائه دهند و در نتیجه باعث بهبود نتایج خوانده شده توسط تجهیز و افزایش طول عمر مفید آن می شود.
اسنابرهای قابل تنظیم (Adjustable) قابلیت تنظیم کردن به وسیله یک ولو یا پیچ را دارند.
تجهیزات اندازه گیری فشار مجهز به اسنابر (Snubber)، زمان پاسخگویی آهسته تری نسبت به تغییرات فشار ورودی در مقایسه با تجهیزاتی که از اسنابر (Snubber) استفاده نمی کنند، دارند این پاسخ آهسته باعث کاهش فشارهای ناشی از خط و پمپ ها می شود.

معرفی اسنابر برند ویکا مدل ۹۱۰٫۱۲

مشخصات فنی
کانکشن
G ½ x G ½ B منطبق بر استاندارد EN 837-1/7.3
¼” NPT male x female
½ NPT male x female

متریال بدنه
استنلس استیل
برنج

متریال پیستون
استنلس استیل

متریال شیر سوزنی (۹۱۰٫۱۲٫۳۰۰)
استنلس استیل

متریال O-Ring (مدل ۹۱۰٫۱۲٫۳۰۰)
برنج
استنلس استیل

رنج فشار
برنج: ۳۰۰۰-۵۰۰۰ psi
استنلس استیل: ۵۰۰۰-۱۵۰۰۰ psi

دمای کاری
-۱۰ تا ۱۲۰ درجه سانتی گراد

اگر قصد خرید اسنابر دارید با کارشناسان ما در مجموعه مقیاس تجهیز آذربایجان تماس بگیرید.

 

اگر قصد خرید اتصالات ابزاردقیق را دارید، با کارشناسان ما در مجموعه مقیاس تجهیز آذربایجان تماس بگیرید.