گیج فشار
گیج فشار که در بازار به نام های فشارسنج، مانومتر و پرشر گیج نیز شناخته میشود قیمت گیج فشار در طیف وسیعی تغییر می کند. مانومترها انواع و مدل های مختلفی دارند و گاهی خرید این محصول می تواند برای خریدار چالش برانگیز باشد.
حتما در هنگام خرید گیج فشار با قیمتها و برندهای مختلفی رو به رو شدید که کار انتخاب مانومتر را برای شما با پیچیدگی همراه کرده است .در این مقاله موارد مهم تعیین کننده قیمت پرشر گیج را بررسی می کنیم و شما در پایان قادر خواهید بود تا از بین قیمتها و برندهای مختلف ارائه شده از سوی فروشندگان مختلف این بازار انتخاب بهینه ای را مطابق بودجه خواسته و ویژگی های فنی مورد نیاز خود داشته باشد.
دلیل تفاوت قیمت مانومتر چیست؟
فاکتورهای متعددی در تعیین قیمت این تجهیز اندازه گیری فشار دخیل هستند که در این بخش به مهمترین آنها اشاره می کنیم.
برند
اولین دلیل تفاوت گیج های فشار، کمپانی سازنده است. به طور معمول گیج های فشار اروپایی و آمریکایی به دلیل کیفیت بالا در تولید و در نتیجه عملکرد آنها و رعایت استانداردهای بین المللی قیمت بالاتری دارند. مانومترهای ساخت شرکت های چینی در مقایسه با برندهای آلمانی اگرچه قیمت بسیار کمتری دارند، اما عمر و کیفیت پایین تری دارند.
در نتیجه با توجه به حساسیت و اهمیت اندازه گیری و کنترل فشار در صنایع مختلف باید تکنولوژی ساخت و شرایط تولید مانومتر و همچنین گواهینامه های ارائه شده برند توجه ویژه نمود.
محدوده فشار
مانومترهای فشار در بازار را می توان برای اندازه گیری فشار منفی، مطلق و گیج به کار برد. معمولا فشارسنج های صنعتی را با روش لوله بوردون طراحی می کنند، اما در حالتی که نیاز به اندازه گیری مقادیر میلی بار داشته باشیم نمی توان از بوردون استفاده کنیم و باید از سنسورهایی مانند دیافراگم یا کپسول استفاده کرد. پرشر گیج های میلی بار و گیج هایی با رنج بیشتر از ۶۰ بار و سپس ۴۰۰ بار به بالا قیمت بالاتری به نسبت دارند.
متریال
در خرید هر تجهیز صنعتی، یکی از فاکتورهای تاثیر گذار متریال به کار رفته است. به طور مثال گیج های فشار با متریال استنلس استیل قیمت بالاتری به نسبت متریال برنجی دارند همچنین با توجه به شرایط تولید و پروسه های مخلف نیاز به سفارش گیج ها با متریالی چون هستلوی و اینکونل و… می باشد که در قیمت تاثیر بسیار زیادی خواهد گذاشت.
به طور کلی متریال باید با توجه به سیال و شرایط فرآیند مشخص شود.
سایز صفحه
مانومترها در ابعاد مختلفی ساخته و عرضه می شوند که ابعاد استاندارد آن ۴۰-۵۰-۶۳-۱۰۰-۱۶۰ میلیمتر می باشد که هر چه صفحه بزرگتر باشد هزینه بیشتری را به خود اختصاص می دهد.
دقت و کلاس کاری
مانومترها در کلاس کاری مختلفی تولید و عرضه می شوند که انتخاب آنها با تولید به شرایط پروسه و فرآیند انجام می شود.
عقربه قابل تنظیم
عقربه برخی از فشار سنج ها قابلیت تنظیم را دارد درحالیکه بسیاری دیگر از مانومترها قابلیت Adjustable Pointer را دارا نمی باشند و در نتیجه این فاکتور نیز یکی از موارد تعیین کننده قیمت می باشد.
گیج فلنج دار
در صنایع گیج ها به اشکال و با لوازم جانبی مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد که فلنج یکی از مواردی است که در قیمت آن نقش مهمی را ایفا می کند.
نحوه اتصال مانومتر
مانومتر ها اتصال از پشت (تابلویی) و اتصال از زیر هستند که خریدار با توجه به مشخصات فنی خط خود آنرا انتخاب می کند به طور کلی مانومتر اتصال از زیر قیمت پاین تری به مانومتر اتصال از پشت دارا می باشد.
اصالت کالا
اگر برای خرید گیج فشار آلمانی ویکا اقدام کرده باشید، حتما با تفاوت قیمت فروشنده های مختلف سردرگم شده اید. یکی از مهم ترین دلایل تفاوت، فروش جنس تقلبی و چینی به جای ویکای اصل است. بنابراین قبل از خرید انواع گیج فشار، از اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید.

شرکت مقیاس تجهیز آذربایجان طیف گسترده ای از گیج های فشار با برند های مختلف، مطابق نیاز مشتریان ارایه میدهد.
.