سوئیچ فشار یا پرشر سوئیچ چیست؟

سوئیچ های فشار در طیف گسترده ای از فرآیندهای صنعتی و تجاری به کار می روند. برای پوشش نیاز صنایع مختلف، مدل های متنوعی از سوئیچ های فشار طراحی و به بازار عرضه شده اند. بنابراین برای انتخاب بهترین مدل باید تفاوت سوئیچ های فشار و کاربرد آنها را بدانید.
تکنولوژی سنسور
پرشر سوئیچ یا سوئیچ فشار یک وسیله ساده است که به آسانی مقادیر فشار را اندازه گیری می کند و با توجه به فشار از پیش تعیین شده، یک سوئیچ برقی را باز یا بسته می کند.
سوئیچ های فشار معمولا در دسته محصولات الکترومکانیکی یا حالت جامد طبقه بندی می شوند. سوئیچ های فشار یک سنسور اندازه گیری فشار دارند که تغییرات فشار را اندازه گرفته و سوئیچ را حتی در صورت کوچک بودن تغییرات فشار فعال می کنند.
در طراحی سوئیچ های فشار، تکنولوژی سنسورهای متنوعی استفاده شده است. به طور مثال سوئیچ های دیافراگمی از یک سنسور الاستیک یا فلزی برای آشکار سازی تغییرات فشار استفاده می کنند. و مستقیما یا با استفاده از یک میله رابط به سوئیچ انتقال می دهند.
در بعضی از مدلها، تغییرات فشار به دیافراگم یا لوله بوردون وارد می شود. و تغییرات مکانیکی این سنسورها نهایتا به سوئیچ منتقل می شود.
در سوئیچ های فشار پیستونی، پیستون آب بندی شده O-ring برای اندازه گیری تغییرات فشار استفاده می شود و مستقیما یا از طریق یک میله سوئیچ را فعال می کنند.
سوئیچ های فشار را می توانید برای نصب بر روی سیستم هایی با فشار خلا، فشارهای مثبت (گیج)، و یا ترکیبی به کار ببرید؛که با واحدهای مختلفی مانند Bar، Psi و … قابل سفارش هستند. فشار سوئیچ در این تجهیزات به صورت دستی قابل تنظیم است.
روش انتخاب سوئیچ فشار
برای انتخاب سوئیچ فشار بهتر است که فشار تنظیم برای سوئیچ (Set Point) در نقطه میانی رنج فشار باشد تا از عمر مفید دستگاه کم نشود و سوئیچ عملکرد بهینه ای داشته باشد.
برای دریافت قیمت سوئیچ فشار فانتینی،دانفوس، ویکا و… با شماره های ما در مقیاس تجهیر آذربایجان تماس حاصل فرمائید