تجهیزات کالیبراسیون فشار

ترازوی فشار یا ددویت تستر (Dead Weight Tester)

ترازوی فشار به عنوان مرجع فشار، جهت چک کردن دقت و صحت قرائت از یک فشار سنج کاربرد دارد. روش اندازه گیری، استفاده از وزنه های قابل ردیابی برای اعمال فشار به یک سیال است. تستر وزن مرده (DWT) یک روش استاندارد کالیبراسیون است که با استفاده از یک سیلندر پیستونی با بار قرار داده شده بر روی آن باعث ایحاد تعادل با فشار اعمال شده زیر پیستون می گردد . از ترازوی فشار به عنوان استاندارد مرجع نیز یاد می شود به این معنی که  فشار اندازه گیری شده توسط آن به روش مستقیم بوده و محاسبه فشار مطابق با فرمولP= F/A  صورت می پذیرد،، جرم وزنه ها ، سطح مقطع پیستون ، شتاب گرانش ، فشار اتمسفر و سایر مواردی که در اندازه گیری دقیق فشار دخیل هستند در این روش تاثیر گذار بوده و شما را به یک مقدار مرجع واقعی با عدم قطعیت بسیار کوچک نزدیک می کنند. معمولا ددویت تستر در آزمایشگاه های کالیبراسیون برای کالیبره کردن استاندارد های ثانویه مثل تست گیج و کالیبراتور های الکترونیک استفاده می شود.

جهت اطلاع از قیمت و مشاوره فنی تماس بگیرید.

کامپراتور فشار

کامپراتور فشار برای مقایسه یک تست گیج با پرشر گیج مکانیکی یا ترانسمیتر های فشار تحت کالیبره استفاده میشود .

در عمل مکانیزم و عملکرد کامپراتور شبیه به هند پمپ کالیبراتور میباشد با این تفاوت که معمولا روی میزی بوده و برای فشارهای بالا هم میتوان از آن استفاده نمود . دقت واقعی کامپراتور بسته به تست گیج مورد استفاده دارد .

کالیبراتور فشار

کالیبراتور فشار دیجیتال فلوک مدل fluke 718 ساخت امریکا جهت کالیبراسیون انواع گیج های فشار ، مانومترهای فشار طراحی شده است.

این سری کالیبراتور در ۴ مدل و با رنج ۱ ، ۳۰، ۱۰۰و ۳۰۰ psi قابل عرضه می باشد که با عناوین روبرو ارائه می شود: fluke 718-1G , fluke 718-30G , fluke 718-100G , fluke 718-300G .

کالیبراتور فشار ۷۱۸ یکی از مدرن ترین و گران ترین کالیبراتورهای فشار صنعتی نیز می باشد.
ذکر خصوصیات فنی کالیبراتور فشار دیجیتال فلوک مدل fluke 718

_ اندازه گیری فشار توسط سنسور داخلی

_ دقت اندازه گیری ۰٫۰۲۵ درصد full scale

_ قابلیت نگه داشتن عدد بر روی نمایشگر hold

_ ارائه شده در ۴ مدل و با رنج های مختلف

_ تنظیم صفر کردن دستگاه

_ شبیه سازی جریان از ۰ تا ۲۴ میلی آمپر
جهت مشاوره و خرید درخواست حود را به شماره تماس های موجود در وبسایت فاکس یا واتس آپ نمایید.

هند مپ و تست گیج فشار مرجع

 

 

 

 

آزمایشگاه فشار

آزمایشگاه کالیبراسیون مقیاس تجهیز آذربایجان با به کارگیری تجهیزات مناسب و قابلیت ردیابی با نظارت سازمان ملی استاندارد آماده ارایه خدمات کالیبراسیون کمیت فشار می باشد.

در آزمایشگاه فشارتجهیزاتی چون انواع فشارسنج ها، ترنسدیوسرها، ترانسمیترها، شیرهای کنترل، شیرهای اطمینان، مبدل فشار، سوئیچ فشار، I to P، پوزیشنر، شیرهای فشار خلا، بارومترها، لول مترها، فشارسنج های تفاضلی، مانومترهای ستون مایع، فلومترها و … کالیبره میگردند.