اتوماسیون چیست وچرا از آن استفاده می کنیم؟

یک اتوماسیون و تیم یار خوب با هدفی روشن و امکاناتی بهتر

اتوماسیون در لغت به عنوان های ” تکنیک های عملکرد دستگاه ، فرآیند یا سیستم های خودکار” تعریف می شود.

در کل ما اتوماسیون ( کنترل خودکار ) را به عنوان ” ایجاد و بکارگیری فناوری برای نظارت و کنترل تولید و تحویل محصولات و خدمات ” تعریف می کنیم.

بهترین تعریف از اتوماسیون چیست؟

استفاده از تجهیزات رباتیک در یک فرآیند تولید. استفاده از دانش علمی برای یافتن پاسخ و رفع مشکلات. استفاده از منابع برای تولید موثرتر کالا و  در تعریفی عامیانه استخدام کارگران از سراسر جهان برای تولید کالا می باشد.

با استفاده از این تعریف ها، حرفه اتوماسیون شامل ” همه کسانی است که در ایجاد و بکارگیری فناوری نظارت و کنترل تولید و تحویل محصولات و خدمات نقش دارند “

می توان گفت ؛ جایگزین کارهای IT انجام شده به صورت دستی است . فرایندهای خودکار می توانند بهره وری و کارایی IT را افزایش دهند و خطاهای انسانی را کاهش دهند.

و متخصص کنترل خودکار هر شخصی است که در ایجاد و بکارگیری فناوری اطلاعات و کنترل تولید و تحویل محصولات و خدمات نقش دارد.

دلیل اصلی استفاده ما از سیستم ؛ جایگزین کردن یک علم دارای متخصص فناوری اطلاعات در مراکز داده هست.

کنترل خودکار بدون دخالت انسان یک کار را انجام می دهد و چابکی لازم را در آزمایش ایجاد می کند و به آن کمک می کند تا سریعتر و موثرتر به تغییرات پاسخ دهد. چابکی نیاز به استقرار مکرر کد دارد که می تواند به صورت خودکار نیز انجام شود.این کار باعث می شود آزمایشگران از انجام کارهای تکراری و معمولی خلاص شوند تا آن ها بتوانند بیشتر روی آزمایش تمرکز کنند.

کنترل خودکار ، استفاده از سیستم های کنترل مختلف برای کار با تجهیزات مانند ماشین آلات ، فرآیندهای کارخانه ها ، دیگهای بخار و اجاق های حرارتی ، تعویض در شبکه های تلفنی ، فرمان و تثبیت کشتی ها ، هواپیماها و سایر برنامه ها با حداقل یا کاهش دخالت انسان است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *