اتوماسیون چیست وچرا از آن استفاده می کنیم؟

یک اتوماسیون و تیم یار خوب با هدفی روشن و امکاناتی بهتر

اتوماسیون در لغت به عنوان های ” تکنیک های عملکرد دستگاه ، فرآیند یا سیستم های خودکار” تعریف می شود.

در کل ما اتوماسیون ( کنترل خودکار ) را به عنوان ” ایجاد و بکارگیری فناوری برای نظارت و کنترل تولید و تحویل محصولات و خدمات ” تعریف می کنیم.

بهترین تعریف از اتوماسیون چیست؟

استفاده از تجهیزات رباتیک در یک فرآیند تولید. استفاده از دانش علمی برای یافتن پاسخ و رفع مشکلات. استفاده از منابع برای تولید موثرتر کالا و  در تعریفی عامیانه استخدام کارگران از سراسر جهان برای تولید کالا می باشد.

با استفاده از این تعریف ها، حرفه اتوماسیون شامل ” همه کسانی است که در ایجاد و بکارگیری فناوری نظارت و کنترل تولید و تحویل محصولات و خدمات نقش دارند “

می توان گفت ؛ جایگزین کارهای IT انجام شده به صورت دستی است . فرایندهای خودکار می توانند بهره وری و کارایی IT را افزایش دهند و خطاهای انسانی را کاهش دهند.

و متخصص کنترل خودکار هر شخصی است که در ایجاد و بکارگیری فناوری اطلاعات و کنترل تولید و تحویل محصولات و خدمات نقش دارد.

دلیل اصلی استفاده ما از سیستم ؛ جایگزین کردن یک علم دارای متخصص فناوری اطلاعات در مراکز داده هست.

کنترل خودکار بدون دخالت انسان یک کار را انجام می دهد و چابکی لازم را در آزمایش ایجاد می کند و به آن کمک می کند تا سریعتر و موثرتر به تغییرات پاسخ دهد. چابکی نیاز به استقرار مکرر کد دارد که می تواند به صورت خودکار نیز انجام شود.این کار باعث می شود آزمایشگران از انجام کارهای تکراری و معمولی خلاص شوند تا آن ها بتوانند بیشتر روی آزمایش تمرکز کنند.

کنترل خودکار ، استفاده از سیستم های کنترل مختلف برای کار با تجهیزات مانند ماشین آلات ، فرآیندهای کارخانه ها ، دیگهای بخار و اجاق های حرارتی ، تعویض در شبکه های تلفنی ، فرمان و تثبیت کشتی ها ، هواپیماها و سایر برنامه ها با حداقل یا کاهش دخالت انسان است.

 

این مطلب در دسته‌بندی نشده. بوکمارک شد لینک ثابت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چت در واتس اپ
ارتباط با واتس اپ
مقیاس تجهیز آذربایجان
سلام
چطوری میتونم کمکتون کنم؟